Gra profilaktyczna
Moja bohaterka – gra diagnostyczna

Start-up
Uruchomiliśmy współpracę pomiędzy specjalistami z zakresu informatyki, sztucznej inteligencji i psychologii w celu pomocy młodzieży podczas kryzysu dojrzewania. Efektem jest propozycja gry jako narzędzia diagnostycznego wykrywającego predyspozycje w kierunku zaburzeń jedzenia dla psychologów i pedagogów oraz rodziców .
Cele i koncepcja projektu
Według badań tylko 1% osób w populacji jest leczonych na zaburzenia jedzenia, 10% jest chorych, a 33% ma objawy subkliniczne. Rozwinięcie się choroby oznacza długotrwałe obciążenie dla rodziny.
Dlatego oferujemy grę w formie popularnej dla dzieci i młodzieży, przez co chętnie uczestniczącej w niej. W mniejszym stopniu skupiamy się na kompetencjach słownych w obszarze ego, a bardziej na pracach naukowych z zakresu psychoneurologii. Odwołujemy się do teorii temperamentu i biologicznych podstaw do tworzenia indywidualnych cech. Ważna jest dla nas koncepcja koloru i kształtów jako źródła wiedzy o zmianach psychicznych potwierdzona na dużych grupach osób chorujących na zaburzenia psychosomatyczne np. stany przedzawałowe.
